Ирландия трябва да подобри „незначителната“ победа на Уелс, за да победи Англия, казва Хеншоу
Breaking News | 2024-02-25 | 11:32:20

Роби Хеншоу настоява, че Ирландия, която гони Големия шлем, трябва да подобри „незначителната“ победа над Уелс, за да победи Англия в „котела“ Туикенъм.

Хората на Анди Фарел се запазиха на курса за последователни чисти удари на Шестте нации на Гинес, като регистрираха трета поредна победа с бонус точки с триумфа в събота с 31-7 в Дъблин.

Ирландия се състезава в Преднина от 17-0 на полувремето, но след това претърпя някои нервни моменти срещу нежеланите гости на Уорън Гатланд, преди да избягат категорични победители.

Три от три! ✅#TeamOfUspic.twitter.com/XxR2b2lpUI

— Ирландско ръгби (@IrishRugby) 24 февруари 2024 г.

Царстващите шампионите имат двуседмична почивка за фина настройка преди да се изправят срещу страната на Стив Бортуик в югозападен Лондон на 9 март.

„Знаехме, че Уелс няма какво да губи и те хвърлиха кухненската мивка по нас,“ каза Хеншоу, който влезе от резервната скамейка при победата с 32-15 като гост на Англия на шампионата през 2022 г.

„Самият мач беше доста нестабилен и получихме инерция, а след това малко се спря.

„Фактът, че завършихме силно, беше положителен за нас и ни настройва добре за следващите няколко седмици.

„Туикенхам винаги е трудно място. Винаги е такава атмосфера на котел.

„Последният път, когато играхме там, имахме добър резултат, но ще бъде труден мач. Ще трябва да станем по-добри отново.“

Опитите на Дан Шийхан, Джеймс Лоу, Киарън Фроули и Тадг Бейрн, плюс 11 точки от обувката на Джак Кроули, бяха достатъчни, за да се справи удобно с Уелс.

Ирландия вече е единственият отбор, който все още не е загубил в тазгодишния турнир, след като Англия беше победена с 30-21 в сблъсъка си за Купата на Калкута с Шотландия в събота вечерта.

Шотландците трябва да гостуват на Aviva Stadium през последния уикенд.

Хеншоу казва, че разговорите за Големия шлем ще останат заглушени за момента.

„Това (последователни турнири от Големия шлем) е там, но ние „буквално го караме мач след мач и тренировка след тренировка“, каза той.

„Следващият ни фокус ще бъде Англия и влагането страхотно представяне там.

„Това (Големият шлем) е на заден план. Трябва да гледаме към Англия и вероятно не повече.“

Хеншоу изигра почти 17 минути от кампанията на Ирландия досега на фона на разочароващо Световно първенство, сериозно затруднен от контузия.

30-годишният играч, който е партнирал както на Бънди Аки, така и на Стюарт Макклоски на фона на контузеното отсъствие на Гари Рингроуз, е доволен, че се завръща на пистата на тестово ниво и смята, че конкуренцията в полузащитата е ожесточена.

„Формата идва с минутите, които играете и колкото повече мачове играете, вероятно толкова по-добър ще ставате,“ каза той.

„За мен положителното нещо е просто да постигна този набор от игри с Leinster и след това в тази кампания. Страхотно е да имаш последователни игри и просто да надграждаш върху тях.